July 26, 2011

leon.anavi leon.anavi
Mad Scientist
1200 posts

Qt Витрина

Здравейте,

Предлагам в тази тема да се обсъждат Qt приложения от България и/или на Български. Целта е както да се популяризират такива приложения, така и да си помагаме, за да ги подобрим :)

Поздрави,
Леон

Signature 

http://anavi.org/

5 replies

July 26, 2011

michael1960 michael1960
Lab Rat
4 posts

Предлагам в тази тема да се обсъждат Qt приложения от България и/или на Български. Целта е както да се популяризират такива приложения, така и да си помагаме, за да ги подобрим :)

Това е добре, но ако е възможно малко по – подробно да обясниш какво трябва да се направи, в смисъл трябва да кача тук screen shot, link към програмата или нещо друго. Между другото преди време помолих колегите от linux-bg.org да тестват приложението ми и резултатите за мен се оказаха обнадеждаващи.
Дискусията можете да погледнете тук [linux-bg.org], а за подобрения винаги има място, никой не е съвършен.

July 27, 2011

leon.anavi leon.anavi
Mad Scientist
1200 posts
michael1960 wrote:
Това е добре, но ако е възможно малко по – подробно да обясниш какво трябва да се направи, в смисъл трябва да кача тук screen shot, link към програмата или нещо друго.

Качи информация каквато сметнеш за добре :) Твоята програма изглежда доста популярна така, че наистина няколко линк-а ще са полезни.

По принцип си мисля, че след време тази тема може да прерастне и в wiki статия, защото там ще може по-подредено да се представи списък на нашите Qt програми.

Signature 

August 22, 2011

Eus Eus
Lab Rat
138 posts

Моя проект [seraphim.home-world.org]
Този проект не е съвсем за “публичното пространство”, имайки предвид че е за една общо взето затворена общност. Става въпрос за онлайн текст-базирана ролева стратегия, като това е инструмент за пресмятане на различни параметри за “притежанията” на играча (най- общо казано).

Друг “инструмент” който съм разработил е irc робот интегриран с уеб страница по повод същата игра, но от него не мога да покажа нещо кой знае какво.

Какво да кажа, трябваше ми причина за да се занимая отново с Qt и това беше един от вариантите който измислих (все пак ми трябваше някакъв начален проект ;-) )

December 3, 2011

leon.anavi leon.anavi
Mad Scientist
1200 posts

Здравейте,

Искам да направя кратко съобщение и реклама на location2sms [store.ovi.com] Целта на приложението е бъзро и лесно да открие местоположение на потребителя и той да може да го изпрати като SMS. Версия 2.0.0 [anavi.org] поддържа следните езици: английски, български и турски.

Приложението е съвместомо е телефони с ОС: MeeGo Harmattan, Symbian^1, Symbian^3, Symbian Anna и Symbian Belle. Вчера беше одобрена и публикувана новата версия 2.0.0 в Nokia Ovi Store за MeeGo Harmattan и се надявам, че до няколко дни и версия 2.0.0 ще бъде одобрена от Nokia QA.

Приложението е написано на Qt. Ползва Qt Mobility за откриване на позицията и разчита на Google Maps API, за да намери адреса и да покаже карта, поради което се нуждае от Интернет връзка.

Пуснал съм location2sms за безплатно сваляне, кодът е отворен под лиценз GPLv3. Можете да го намерите в gitorious страницата на проекта [gitorious.org] За повече информация вижте и сайта на приложението [location2sms.anavi.org]. Всеки, които има интерес и иска да помогне на развитието на проекта е добре дошъл :)

Вече имам контакт с човек, който прави доброволно превод на немски. Планирам да пусна нова версия в Ovi в началото на 2012. Освен преводи на други езици планирам новите версии да вкючват и URL към Google Maps с точното местоположение в SMS-а.

Поздрави,
Леон

Signature 

April 3, 2012

Mart Mart
Lab Rat
47 posts

PLC (IL) Editor, Highlight Code, Line Numbers Area, Bookmarks…

Това е един сравнително прост текстов редактор, който реших да публикувам защото кода би могъл да помогне на някого.
Част от кода е копиран от други места и сигурно ще е познат за някого. Други неща съм си ги писал аз и не претендирам да са направени по най-добрия начин… така че това е един работещ аматьорски редактор дето си има всичко…

Използва се за програмиране на PLC (Instruction list) и съответно оцветява кода и има система за дописване на кода.
Друго характерно за него е лента за номерата на редовете (при печат се отпечатват и номерата на редовете), отметки (и навигация между отметките), 5 потребителски цвята за оцветяване на селектирания текст и други.

Features (PLCILEditor, Ver 1.1, Qt4.7.4):

• Highlight PLC code (Instruction list);
  • Highlight selected text (5 user highlight colors);
  • Highlight current line;
  • Text completions;
  • Line numbers area;
  • Bookmarks (and navigate between bookmarks);
  • Find and replace text;
  • Change text font, size, antialias;
  • Word wrap;
  • Export PDF;
  • Print and print preview, actual print area, print line numbers;
  • Remember settings (window sizes and positions, options, etc.);

Проектът може да се изтегли от тук: PlcILEditor.7z [fileden.com]

А това са две снимки:

PlcILEditor.png

PlcILEditor_PrintPreview.png

‹‹ Welcome!      Wiki на Български ››

You must log in to post a reply. Not a member yet? Register here!