April 3, 2012

Firehand Firehand
Lab Rat
18 posts

Qt Creator - Autocomplete и разпознаване на класове

Здравейте,

Вчера реших да ъпдейтна до последния Qt Creator от сорс, за да видя какво ново има. Предишния също ми беше компилиран. Забелязах, че някои класове, които съм include-нал не ги оцветява когато декларирам с тях променлива и не ми допълва техен обект след “->” или “.” странното е, че се получава само за някои и неможах да открия никаква логика. В момента примерно на един проект QTextEdit, QMenuBar, QToolBar, QMainWindow и QTreeWidgetItem не ги разпознава докато останалите примерно 10 ги разпознава.
Това важи само за самото IDE, защото не се отразява на самата компилация и явно компилатора и qmake си ги намират. Когато инсталирам от .bin инсталатора всичко си е ОК. Само от сорс така се получава. Дори пробвах с make install върху вече инсталиран Qt Creator от готовия пакет – работи, но не ги намира пак тези същите.
Има ли някой скрипт в самоинсталиращата версия, който прави някакви допълнителни настройки за Qt директориите?
Питах първо в IRC канала #qt-creator, но там или са много заети или не им се занимава с глупости :)

2 replies

April 8, 2012

Deleted Member # 269f Deleted Member # 269f
Lab Rat
251 posts

Защо просто не изчакаш да излезе от бета фаза, до края на месеца ще е финален и ще може да си го дръпнеш интегриран в новата версия на SDK-а…

April 8, 2012

Firehand Firehand
Lab Rat
18 posts

Ама и аз така реших. Постнах го като бъг, но явно няма кой да го погледне, защото не са писали в тикета.

‹‹ QPluginLoader и споделени ресурси      Полупрозрачни тупбарове и прозорци ››

You must log in to post a reply. Not a member yet? Register here!