January 20, 2012

grizz grizz
Lab Rat
9 posts

Losowe dodawanie kształtów i pobieranie pikseli

Witam.
Jakich klas użyć, jeśli chcę losowo dodawać kółka, przeprowadzać na nich szkieletyzację i dylatację i pobierać piksel wyświetlanego obrazka spod kursora myszy?

Kółka można dodawać w QScene, ale wtedy nie mogę zmieniać stanu pikseli, jak wezmę Pixmapę, to nie będę mógł łatwo dodawać kółek… Może ktoś poradzić?

2 replies

January 21, 2012

sierdzio sierdzio
Area 51 Engineer
4816 posts

Opis dość skąpy, nie do końca rozumiem. Ale spróbuję, może coś pomoże. Pobieranie informacji o pikselach jest dość proste w QImage (funkcja QImage::pixel()), ale to chyba nie bardzo pasuje do tego use case’a. Możliwe, że metoda jest też w innych klasach.

Może QML? W Qt5 mogą być problemy, ale w 4 wszystko oparte o QPainter i QGraphicsView, więc zarówno rysowanie, jak i pobieranie informacji o scenie powinno być proste.

Albo, można zastosować sam QGraphicsView (chyba to właśnie robisz, ciężko powiedzieć, bo klasa QScene w Qt nie istnieje). Rysowanie jest tam mniej przyjemne, niż w QML.

Jako fallback zawsze pozostaje stary dobry QPainter.

Signature 

(Z(:^

January 28, 2012

michal.k michal.k
Lab Rat
70 posts

Ja zdecydowałbym się raczej na Graphics View Framework [developer.qt.nokia.com] .
Dodajesz sobie do sceny obiekty o dowolnych kształtach. Możesz obiekty zmieniać w miarę dowolnie.
Pozycję kursora myszy, możesz prze-mapować miedzy obiektami na scenie jak również między view i sceną.

‹‹ Dzień dobry, przywitajmy się.      [solved]QtMobility.location 1.2: Jak dodać Landmark do mapy w qml? ››

You must log in to post a reply. Not a member yet? Register here!